دیگر صنایع

دیگر صنایع

دیگر صنایع

با توجه به نفوذ روز افزون سیستم های هیدرولیکی در صنایع مختلف وجود پمپ هایی با توان و فشار های مختلف بیش از پیش مورد نیاز است. پمپ به عنوان قلب سیستم هیدرولیک، انرژی مکانیکی را که توسط موتورهای الکتریکی، احتراق داخلی و… تامین می گردد به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. در واقع پمپ در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی انرژی سیال را افزایش می دهد تا در مکان مورد نیاز این انرژی افزوده به کار مطلوب تبدیل گردد.
سیستم های هیدرولیکی در صنایع مختلف کاربرد های مختلفی دارند. برای مثال در صنایع چوب برای برش الوار و پرداخت سطوح مبلها، در صنایع دریایی برای بالا کشیدن تور از آب و کشیدن کشتی به ساحل، در صنایع خودروسازی برای ترمز هیدرولیک و فرمان هیدرولیک و تنظیم پنوماتیکی صندلی و همچنین مراحل ساخت بدنه و شکل دادن به ورق خودرو توسط پرسهای با وزن های مختلف کاربرد وسیعی دارند.
بلوئرها، کمپرسورها و انواع پمپ های وکیوم در صنعت سیمان که  یکی از با قدمت ترین صنایع مادر به حساب می آید و در حال حاضر، کارخانجات متعددی در زمینه تولید سیمان فعالیت دارند جهت هوادهی به کوره ها، انتقال پنوماتیکی مواد، هموژنیزه کردن سیمان و تولید هوای فشرده مورد استفاده قرار می گیرند.
در بخش زیر برخی از کاربردهای محصولات شرکت آبپخش صنعت جنوب در صنایع خودروسازی، چوب و کاغذ، صنایع دریایی و بنادر، صنعت سیمان و صنایع شیمیایی درج شده است.
 

کاربرد ها