کشاورزی و شیلات

کشاورزی و شیلات

کشاورزی و شیلات

کشاورزی در طول قرن اخیر پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته و میزان تولید محصولات کشاورزی نسبت به قبل افزایش قابل‌ توجهی داشته است؛ اما همانطور که می‌دانید جمعیت جهان با سرعت رو به رشدی در حال افزایش و در حال رسیدن به هشت میلیارد نفر است؛ بنابراین استفاده از فناوری‌های جدید در کشاورزی به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی، یک امر ضروری است. صنعت کشاورزی و شیلات با استقبال سریعی در حال تغییر و تحول است.
 آمیختن فناوری با این مقوله باعث شده است که امور سخت کشاورزی و آبزی پروری به شیوه‌ی خودکار انجام شوند و کشاورزان دانش و بینش وسیع‌تری در خصوص محصولات خود به دست آورند. از این‌رو تکنولوژی همگام با نیازهای کشاورزی و محیط زیست در حال رشد و توسعه است. چنانچه این روند در سراسر جهان تثبیت شود، بازدهی کشاورزی افزایش پیدا می‌کند و در هزینه‌های آبیاری و کود صرفه‌جویی می‌شود. از این‌رو فناوری‌های مدرن می‌توانند عملکرد مؤثری داشته باشند و راهکارهایی برای چالش‌های کشاورزی مدرن ارائه دهند.
 یکی از مشکلات حال حاضر این صنعت در امروزه مصرف بی‌رویه آب در بخش کشاورزی است که می تواند تهدیدی جدی برای این صنعت باشد و باید هزینه ها را در واحد سطح کاهش و بهره وری را افزایش بدهیم. شرکت آبپخش صنعت جنوب همگام با رشد فناوری های نوین محصولات خود را در جهت کاهش هزینه های تولید، بهبود عملکرد و افزایش بازدهی تولید محصولات کشاورزی و شیلات طراحی ، تولید و روانه بازار کرده است. در بخش های زیر برخی از کاربرده ای این محصولات در صنعت کشاورزی و شیلات ذکر شده است.

کاربرد ها